„Os Gemeos“ išvertus iš portugalų kalbos reiškia dvyniai. Taip visam pasauliui prisistato gatvės menininkai iš Brazilijos – dvyniai Gustavo ir Otavio Pandolfo. Šie menininkai kelis kartus lankėsi Lietuvoje, tad susipažinkime su jais iš arčiau.

Broliai dirba ir kuria kartu nuo pat vaikystės. Jie gimė 1974 m., augo San Paule. Nuo pat mažų dienų žaisdami jie atrado savo unikalią meno kalbą. Brazilijoje aštuntajame dešimtmetyje atsiradus hip hopo kultūrai, jie ėmė piešti gatvėse. Vėliau sukūrė savo personažą, kurį galime matyti beveik visuose jų darbuose – didelį žmogų geltona oda, apsirengusį spalvotais drabužiais.

Šiandien dvyniai dalyvauja įvairiuose gatvės meno festivaliuose, nuolat keliauja ir piešia vis kitame pasaulio mieste. Neįtikėtina, bet jie turi lietuviškų šaknų! Pasirodo, jų senelis buvo lietuvis. Brolių mama Margarida Leda Kančiukaitis-Pandolfo gimė lietuvio ir brazilės šeimoje.

Brolių svajonė pamatyti senelio gimtinę išsipildė. 2007 metais drauge su savo motina jie dalyvavo Kauno tekstilės bienalėje. Jų mama Margarida buvo pakviesta eksponuoti savo rankdarbių, o dvyniai – piešti ant pastato fasado. Tais metais kurta freska iki šio puošia Kauno Paveikslų Galeriją. Piešinys buvo atliktas spontaniškai – tai vizualizacija fantazijų ir sapnų, kuriuose susipina brazilų kultūros ir kelionių po Lietuvą įspūdžiai. Kūrinyje vyrauja brolių pamėgta geltona spalva, kuri iškart atkreipia praeivių dėmesį.

Kauno tekstilės bienalė 2007
Spalvingas „Os Gemeos“ darbas atgaivino pilkas Kauno Paveikslų Galerijos sienas.

Vėliau, 2011 metais Kaune vėl vyko bienalė ir tai broliams buvo dar viena proga sugrįžti į Lietuvą. Brolių motinos siuvinėti rankdarbiai buvo pristatomi kaip „Os Gemeos“ instaliacijos dalis.

Kauno bienalė 2011
Nuotrauka iš 2011-ųjų Kauno bienalės. Ant laivo parašyta brolių senelio pavardė – Kančiukaitis.

Broliai lankėsi ir Vilniuje. Vilniaus gatvės meno festivalio organizatoriai 2015 metais pakvietė juos piešti stoties rajone. Jų darbą galite rasti adresu – Pylimo g. 60, Vilnius. Savo piešiniu jie pagerbė savo senelį – nupiešė jį sėdintį ant pagrindinio personažo delno.

Jų darbo procesas įamžintas šiame video:

Brolių stilius ryškus ir lengvai atpažįstamas. Jų sukurtas personažas keliauja ir „nutupia“ vis kitame pasaulio kampelyje. Daugiau brolių darbų rasite oficialiame jų tinklalapyje: http://www.osgemeos.com.br/en ir instagrame: https://www.instagram.com/osgemeos/

Os gemeos
„Os Gemeos“ darbas Stokholme, Švedijoje.
Os gemeos
„Os Gemeos“ darbas Minske, Baltarusijoje.
Os gemeos
„Os Gemeos“ darbas Milane, Italijoje.
Reklama